Eligiusz Kozłowski

          Jeden z najbardziej znanych i cenionych zielarzy-praktyków starszego pokolenia, legitymujący się kilkudziesięcioletnią praktyką, głęboką znajomością roślin leczniczych. "Cudotwórca", "Uzdrowiciel", "Genialny znawca ziół" to tylko kilka tytułów z prasy krajowej i zagranicznej opisującej działalność i osiągnięcia Eligiusza Kozłowskiego. A jest ich niemało, świadczą o tym tysiące podziękowań od ludzi którym udało się przywrócić zdrowie, często w przypadkach beznadziejnych.

            Zioła do leczenia chorób stosowano od najdawniejszych czasów. Wzmianki o ziołach i ziołolecznictwie znajdujemy już w Biblii (II Król. 20,7, Ps 104.14) Świat roślin to skarbnica dostarczająca nam w postaci ziół naturalnych leków na wiele chorób i dolegliwości. Trzeba tylko umieć je wykorzystać, Eligiusz Kozłowski dzięki swemu talentowi, umiejętnemu sięganiu do tradycji, a przede wszystkim dzięki wieloletniej praktyce poznał zioła jak niewielu innych. Dzięki tej wiedzy dobrał zioła w zestawy, które swoją skuteczność potwierdziły przywracając zdrowie i radość życia rzeszom ludzi. Najlepszy środek leczniczy tkwi w nas samych, w naszych własnych siłach. Wiara i zaufanie w skuteczność kuracji jest tą tajemną mocą, która pozwala przezwyciężyć nawet najgorsze choroby. Wiara czyni cuda, ale czasami trzeba wesprzeć ją lekami, czy ziołami. Eligiusz Kozłowski opracował herbaty ziołowe do picia w postaci naparów oraz mieszanek do stosowania zewnętrznego. Rosnąca w ostatnich latach zachorowalność zwłaszcza na choroby nowotworowe, wymogła opracowanie nowych zestawów ziół o silniejszym działaniu, a także ziołomiodów - specyfików o podwyższonym przyswajaniu przez organizm w stosunku do klasycznych mieszanek ziołowych.

    Niestety Eligiusza Kozłowskiego nie ma już wśród nas, pozostał natomiast jego duch, doświadczenie i wiedza. Rodzinne tradycje zielarskie kontynuuje i rozwija teraz jego syn Bogdan Kozłowski, który tak jak ojciec daje nam na szansę i nadzieję na zdrowe życie.


Eligiusz Kozłowski z Olsztyna - znawca człowieka i ziół

 
Czy wiesz ... ?
Zestaw 80 : Stosujemy przy anginie, infekcjach i nieżytach gardła oraz migdałków. Często chorobie towarzyszą stany zapalne nosa i zatok. Objawy anginy mogą występować także w wyniku palenia tytoniu kontaktu z pyłem lub kurzem. Domowy sposób zapobiegania nieifekcyjnym stanom zapalnym polega na utrzymywaniu gardła w odpowiedniej wilgotności co można uzyskać przez płukanie roztworem soli kuchennej. Polecamy ten zestaw ziół dla osób, które z racji wykonywanego zawodu czy funkcji mocno eksploatują organy głosowe, np. nauczyciele.
Copyright © 2012 Ziołowa Dolina realizacja :