Eligiusz Kozłowski

          Jeden z najbardziej znanych i cenionych zielarzy-praktyków starszego pokolenia, legitymujący się kilkudziesięcioletnią praktyką, głęboką znajomością roślin. "Cudotwórca", "Uzdrowiciel", "Genialny znawca ziół" to tylko kilka tytułów z prasy krajowej i zagranicznej opisującej działalność i osiągnięcia Eligiusza Kozłowskiego. A jest ich niemało, świadczą o tym tysiące podziękowań od ludzi którym udało się pozbyć problemów w naturalny sposób, często w przypadkach beznadziejnych.

            Zioła są niezastąpione od najdawniejszych czasów. Wzmianki o ziołach i ziołolecznictwie znajdujemy już w Biblii (II Król. 20,7, Ps 104.14) Świat roślin to skarbnica dostarczająca nam w postaci ziół naturalnych rozwiązań wspomagających organizm przy walce z wszelkimi dolegliwościami. Trzeba tylko umieć je wykorzystać, Eligiusz Kozłowski dzięki swemu talentowi, umiejętnemu sięganiu do tradycji, a przede wszystkim dzięki wieloletniej praktyce poznał zioła jak niewielu innych. Dzięki tej wiedzy dobrał zioła w zestawy, które swoją skuteczność potwierdziły w pomocy prawidłowemu funkcjionowaniu organizmu i przywróciły radość życia rzeszom ludzi. Najlepszy środek leczniczy tkwi w nas samych, w naszych własnych siłach. Wiara i zaufanie w skuteczność kuracji jest tą tajemną mocą, która pozwala przezwyciężyć nawet najgorsze stany - mawiał Eligiusz. Wiara czyni cuda, ale czasami trzeba wesprzeć ją lekami, czy ziołami. Eligiusz Kozłowski opracował herbaty ziołowe do picia w postaci naparów oraz mieszanek do stosowania zewnętrznego. 

    Niestety Eligiusza Kozłowskiego nie ma już wśród nas, pozostał natomiast jego duch, doświadczenie i wiedza. Rodzinne tradycje zielarskie kontynuuje i rozwija teraz jego syn Bogdan Kozłowski, który tak jak ojciec daje nam możliwość korzystania z  naturalnych sposobów wspomagających zdrowie. Nasze herbaty ziołowe produkowane wg oryginalnych receptur Eligiusza Kozłowskiego są środkiem spożywczym, wspierającym wszechstronnie pracę organizmu.

Eligiusz Kozłowski z Olsztyna - znawca człowieka i ziół

 
Czy wiesz ... ?
Zestaw 100 : Herbata ziołowa ma działanie wspomagające pracę organizmu. Zalecane jest także moczenie stóp lub kąpiele w ciepłym naparze ziół nr XI. Przy grzybicy stóp dobre wyniki daje picie propolisu, oraz smarowanie nim stóp po dokładnym osuszeniu (nie nacierać !). Propolisu nie mogą pić osoby uczulone na produkty pszczele. Skład: korzeń omanu, korzeń lubczyku, liść orzecha włoskiego, kłącze pięciornika, kora wierzby, ziele melisy, ziele szałwii, ziele skrzypu polnego, ziele szanty, liść pokrzywy.
Copyright © 2012 Ziołowa Dolina realizacja :