Serce i układ krążenia

            Lekarze od dawna zwracają uwagę na dużą ilość zawałów, wylewów, chorób Bergera, które stwierdzają u swoich pacjentów. Wszechobecna w naszym życiu gonitwa, stres, wspomagane niehigienicznym trybem życia i złym odżywianiem to przyczyna tych chorób. Źródła medyczne podają, że co trzeci mężczyzna w Polsce umiera na zawał serca. Podłożem tych dolegliwości są zaburzenia przepływu krwi w twardniejących i zwężających się naczyniach krwionośnych. Zdrowa tętnica składa się z kilku warstw tkanki otoczonej mięśniami i silnie unerwionej, a jej średnica może się zależnie od potrzeb zwiększać lub zmniejszać. Nieprzestrzeganie diety, szczególnie tłuszczowej może powodować powstawanie nadmiaru cholesterolu, który w skomplikowanym procesie odkłada się na ściankach tętnic, zmniejsza ich elastyczność, zawęża światło, co może powodować utrudnienie, a z wiekiem nawet zatrzymanie przepływu krwi. Mężczyzn dotyka to znacznie wcześniej niż kobiety. W starszym wieku ta różnica zanika. Leczenie chorób układu krążenia wymaga ścisłego przestrzegania zaleceń zielarza i dokładnego dawkowania ziół. Zbyt gwałtowna kuracja może spowodować komplikacje. Złogi i zakrzepy muszą być rozpuszczane powoli i kuracja jest przewidziana na dłuższy czas. Palenie tytoniu zmniejsz skuteczność leczenia, a nawet uniemożliwia uzyskanie poprawy stanu zdrowia. Środkiem wspomagającym kurację jest picie trzy razy dziennie herbaty 333, która rozrzedza krew, ułatwia krążenie i rozpuszcza złogi. Przy chorobie Bergera oczyszczenie krwioobiegu może następować przez otwarte rany, które umożliwiają wydalenie czynników powodujących chorobę. Należy wtedy przestrzegać czystości i zmieniać opatrunki, a po oczyszczeniu rany same się goją.

Zestaw 17 - Stosujemy wtedy, gdy ciśnienie krwi jest normalne lub podwyższone, przy chorobie wieńcowej, stanach przedzawałowych, bólach w mostku, stanach po przebytym zawale. Zalecane jest stosownie przemiennie z zestawem 27.

Zestaw 18 - Stosujemy w celu obniżenia ciśnienia krwi, kiedy ciśnienie wynosi 180 lub więcej. UWAGA: stosujemy 1 raz dziennie. Zalecana jest częsta kontrola ciśnienia krwi a po zmniejszeniu ciśnienia należy przerwać picie tego zestawu.

Zestaw 19 - Stosujemy w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, dla osób starszych oraz przy chorobie Bergera. Stosowanie zestawu powoduje obniżenie poziomu cholesterolu, uelastycznienie tętnic i poprawę pamięci.

Zestaw 20 - Stosujemy przy zakrzepowo-zarostowym zapaleniu tętnic i żył, żylakach. Przy chorobie Bergera stosujemy przemiennie z zestawem 23. Jako uzupełnienie pijemy herbatę 333 do posiłków.

Zestaw 21 - Żylaki odbytu (hemoroidy), dodatkowo zaleca się stosowanie kąpieli nasiadowych lub tamponów w mieszance III oraz czopków propolisowych.

Zestaw 22 - Stosujemy w celu wzmocnienia mięśnia sercowego, w stanach przed i pozawałowych. Może nieznacznie podnieść ciśnienie krwi.

Zestaw 23 - Stosujemy przy żylakach goleni - przemiennie z zestawem 19 i 20. Zalecane jest stosowanie obmywań i okładów z jednoczesnym masażem w mieszance V, w celu poprawienia krążenia, a do posiłków pijemy herbatę 333.

Zestaw 24
- Zalecany dla osób z niskim ciśnieniem, kiedy odczuwamy senność i ociężałość. Stosujemy przy niskim ciśnieniu podczas korzystania z ziół, które obniżają ciśnienie krwi. Pijemy l raz dziennie lub wg zaleceń. UWAGA: Podczas stosowania zestawu należy kontrolować ciśnienie krwi.
Czy wiesz ... ?
Zestaw 35 : Leczy skutki zatruć, także nadmiernym długotrwałym przyjmowaniem leków farmakologicznych, oczyszcza organizm z polekowych substancji chemicznych.
Copyright © 2012 Ziołowa Dolina realizacja :