Układ nerwowy

         Nerwice należą do najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości w naszych czasach, trudno dziś spotkać człowieka, którego nie nękają choroby na tle nerwicowym, jak nadpobudliwość, bezsenność, lęki, biegunki - to przykłady chorób mających podłoże nerwicowe. Prostym domowym sposobem na dolegliwości nerwicowe jest picie napoju miodowego, który przygotowujemy z 2 łyżek miodu rozpuszczonych w szklance letniej wody. Przygotowany wieczorem, a pity rano napój działa wzmacniająco i uspokajająco. Dobre efekty daje też wdychanie oparów kropli walerianowych.

Zestaw 27 - Stosujemy przy nerwicach serca, nadpobudliwość. Dzieciom podajemy pół porcji.

Zestaw 28
- Zalecany przy nerwicach lękowych i lękach wewnętrznych. Przy lękach nocnych i bezsenności stosujemy przemiennie z zestawem 93 - na bezsenność. Działanie zestawu wspomaga kąpiel w mieszance kąpielowej XVI.

Zestaw 29 - Zalecany przy nerwicy układu pokarmowego oraz przy chorobie lokomocyjnej

Zestaw 31 - Stosujemy przy ciężkich nerwicach, które nie poddają się innym zestawom Można stosować w leczeniu schizofrenii. Stosowanie tych ziół może powodować uczucie ociężałości, senność, spowolnienie reakcji itp. objawy. Działanie zestawu wspomagają kąpiele w mieszance XVI.
Czy wiesz ... ?
Zestaw 43 : Kaszel. Zestaw ten łagodzi i leczy odruch kaszlu wywołany podrażnieniem błony śluzowej dróg oddechowych przez bakterie lub inne czynniki. Przy długotrwałym kaszlu i zaflegmieniu dróg oddechowych wydzielinami błony śluzowej leczyć należy również oskrzela stosując przemiennie zestawy nr 39 i 43.
Copyright © 2012 Ziołowa Dolina realizacja :