Reumatyzm

CHOROBY REUMATYCZNE STAWÓW l KRĘGOSŁUPA

         Do niedawna reumatyzm był konsekwencją zimna, wilgoci i złych warunków życia, a choroby reumatyczne nękały ludzi starszych. Obecnie reumatyzm atakuje coraz młodszych, niejednokrotnie nawet dzieci. W formach ostrych staje się przyczyną różnorodnych cierpień i ułomności. Współczesnej medycynie udaje się zaledwie powstrzymać postępy choroby i to nie w każdym przypadku. Natura natomiast daje nam możliwość leczenia chorób reumatycznych.

Zestaw 30 - Stosujemy przy nerwobólach na tle reumatycznym i zapaleniu korzonków nerwowych. Działanie zestawu wspomagają kąpiele I i XVI.

Zestaw 36 - Zapalenia stawów. Uzupełnieniem kuracji są kąpiele i moczenia w mieszankach nr I i II (przemiennie)

Zestaw 37 - Reumatyzm. Uzupełnieniem kuracji są kąpiele i moczenia w mieszance nr I.

Zestaw 38 - Gościec zniekształcający. Działanie wzmacniamy okładami z zestawu II.

            Domowymi sposobami dającymi ulgę w dolegliwościach reumatycznych są kąpiele w naparach ziół nr I, masarze, okłady rozgrzewające oraz prześcieradła i opaski z nasionami gorczycy. Do wykonywania okładów stosujemy: zestaw ziół nr II. spirytus kamforowy, spirytus salicylowy, spirytusowy wyciąg z kasztanowca, spirytusowy wyciąg z jemioły, papkę chrzanowo-spirytusową, papkę spirytusowo-czosnkową.
Czy wiesz ... ?
Zestaw 28 : Zalecany przy nerwicach lękowych i lękach wewnętrznych. Przy lękach nocnych i bezsenności stosujemy przemiennie z zestawem 93 - na bezsenność. Działanie zestawu wspomaga kąpiel w mieszance kąpielowej XVI.
Copyright © 2012 Ziołowa Dolina realizacja :