Choroby skóry

Zestaw 49 - Łuszczyca. Choroba bardzo rozpowszechniona, o niewyjaśnionym do dziś pochodzeniu. Wykwity łuszczycy występują najczęściej na skórze łokci, kolan, owłosionej skórze głowy. Stosujemy łącznie z zestawami 50 i 51 oraz kąpielami w mieszance kąpielowej nr X

Zestaw 50 i 51 - Wypryski, egzemy. Dolegliwości o podłożu zazwyczaj alergicznym lub związane z nieprawidłową przemianą materii oraz innymi chorobami. Objawiają się na skórze w postaci drobnych grudek szybko przechodzących w pęcherzyki które pękając łączą się w większe wykwity. Zmianom na skórze towarzyszyć może dotkliwy świąd. Bardzo dobre efekty daje połączenie picia ziół nr 50, 51 z kąpielami w mieszance nr IX i nr XIII.

Zestaw 52 - Róża. Zakaźna choroba skóry wywołana przez paciorkowce. W okresie 3 dni po zainfekowaniu u chorego pojawiają się dreszcze, ból głowy, gorączka, a następnie na nogach i twarzy występują bolesne zaczerwienienia i obrzęk skóry. Zmianom tym towarzyszyć może powiększenie i bóle węzłów chłonnych.

Zestaw 53 - Półpasiec. Choroba wywoływana przez wirus ospy, objawia się wystąpieniem na skórze pasmowo ułożonych pęcherzyków wypełnionych płynem surowicznym. Możliwe jest wystąpienie powikłań dlatego choroby nie należy lekceważyć. Zewnętrznie stosujemy przemywanie propolisem (uwaga dla osób uczulonych na produkty pszczele).

Zestaw 54 - Toczeń

Zestaw 56 - Trądzik pospolity (trądzik młodzieńczy). Choroba skóry na podłożu łojotokowym. W wieku dorosłym może być spowodowana używaniem niektórych leków, błędów w higienie i odżywianiu. Uzupełnieniem kuracji są przemywania skóry ziołami zestawu nr XII.

Zestaw 57 - "rybia łuska" (stosowanie dodatkowo z 14, 50, 51) Zewnętrznie stosujemy kąpiel nr XX.

Zestaw 58 - Skleroderma (twardzina) Zewnętrznie stosujemy kąpiel nr XX.

Zestaw 77 - Wzmacnia cebulki włosów - należy stosować równocześnie z okładami nr XV. Powoduje wzmocnienie i pobudzenie cebulek włosowych. Po spłukaniu okładu należy wykonać masaż skóry głowy.

Zestaw 100 - Nadmierne pocenie, o nieznanej przyczynie. Ważnym elementem kuracji jest moczenie stóp lub kąpiele w ciepłym naparze ziół nr XI. Częstotliwość zabiegu należy dostosować do własnych potrzeb zależnie od nasilenia dolegliwości. Przy grzybicy stóp dobre wyniki daje stosowanie propolisu, którym smarujemy stopy po dokładnym osuszeniu (nie natarciu!). Propolisu nie mogą stosować osoby uczulone na produkty pszczele.

Zestaw 101 - Liszaj czerwony płaski (toczeń rumieniowaty)
Czy wiesz ... ?
Zestaw 333 : Wszechstronnie działająca herbata ziołowa. Poprawia przemianę materii, pomaga w leczeniu wątroby, wzdęć i niestrawności oraz dolegliwości takie jak kamice i choroby układu krążenia oraz przy chorobach płuc u palaczy tytoniu. Może być pita profilaktycznie zamiast zwykłej herbaty.
Copyright © 2012 Ziołowa Dolina realizacja :