Stosowanie ziół

PRZYGOTOWANIE NAPARU ZIOŁOWEGO

Łyżkę stołową mieszanki ziołowej wsypujemy do naczynia, zalewamy wrzącą wodą i przez chwilę doprowadzamy do wrzenia następnie odstawiamy pod przykryciem na 1/2 godz. Pijemy 30 min przed posiłkami 3 razy dziennie.

Ziół nie należy pić duszkiem ale powoli z wiarą w ich skuteczność. Zioła można słodzić miodem lub sokami naturalnymi. Dzieciom do lat 5 podajemy 1/4. a do lat 10 1/2 ilości naparu przewidzianej dla osoby dorosłej.

Poszczególnych zestawów nie wolno ze sobą mieszać. O ile leczący nie zaleci inaczej poszczególne mieszanki pijemy paczkami w zapisanej kolejności: tydzień pierwsza paczka, tydzień druga paczka, itd.

Przy chorobach układu krążenia zioła pijemy ściśle wg zaleceń, a osoby w podeszłym wielu piją 1/2 porcji.

Przy chorobach nowotworowych stosujemy dawki ziół zwiększone i wzmocnione tzn. mocniejszy napar i pijemy 4-6 razy dziennie, a w ciężkich stanach nawet więcej rezygnując z innych płynów . Jeżeli chory nie jest w stanie przyjmować jednorazowo tej ilości płynów napar podajemy łyżeczką co kilka minut.

Doskonałym uzupełnieniem leczenia ziołami są kąpiele, przemywania, moczenie, i nasiadówki z naparów ziołowych, a przy pewnych schorzeniach są to zabiegi wręcz niezbędne. Czas i temperaturę kąpieli ziołowych należy dostosować do indywidualnych możliwości i stanu chorego.
Czy wiesz ... ?
Zestaw 64 : Dodatkowo wskazana jest kąpiel z dodatkiem zestawu numer XIV.
Copyright © 2012 Ziołowa Dolina realizacja :