Jeden z najbardziej znanych i cenionych zielarzy-praktyków starszego pokolenia, legitymujący się kilkudziesięcioletnią praktyką, głęboką znajomością roślin. "Cudotwórca", "Uzdrowiciel", "Genialny znawca ziół" to tylko kilka tytułów z prasy krajowej i zagranicznej opisującej działalność i osiągnięcia Eligiusza Kozłowskiego. A jest ich niemało, świadczą o tym tysiące podziękowań od ludzi którym udało się pozbyć problemów w naturalny sposób, często w przypadkach beznadziejnych.

            Zioła są niezastąpione od najdawniejszych czasów. Wzmianki o ziołach i ziołolecznictwie znajdujemy już w Biblii (II Król. 20,7, Ps 104.14) Świat roślin to skarbnica dostarczająca nam w postaci ziół naturalnych rozwiązań wspomagających organizm przy walce z wszelkimi dolegliwościami. Trzeba tylko umieć je wykorzystać, Eligiusz Kozłowski dzięki swemu talentowi, umiejętnemu sięganiu do tradycji, a przede wszystkim dzięki wieloletniej praktyce poznał zioła jak niewielu innych. Dzięki tej wiedzy dobrał zioła w zestawy, które swoją skuteczność potwierdziły w pomocy prawidłowemu funkcjionowaniu organizmu i przywróciły radość życia rzeszom ludzi. Najlepszy środek leczniczy tkwi w nas samych, w naszych własnych siłach. Wiara i zaufanie w skuteczność kuracji jest tą tajemną mocą, która pozwala przezwyciężyć nawet najgorsze stany - mawiał Eligiusz. Wiara czyni cuda, ale czasami trzeba wesprzeć ją lekami, czy ziołami. Eligiusz Kozłowski opracował herbaty ziołowe do picia w postaci naparów oraz mieszanek do stosowania zewnętrznego. 

    Niestety Eligiusza Kozłowskiego nie ma już wśród nas, pozostał natomiast jego duch, doświadczenie i wiedza. Rodzinne tradycje zielarskie kontynuuje i rozwija teraz jego syn Bogdan Kozłowski, który tak jak ojciec daje nam możliwość korzystania z  naturalnych sposobów wspomagających zdrowie. Nasze herbaty ziołowe produkowane wg oryginalnych receptur Eligiusza Kozłowskiego są środkiem spożywczym, wspierającym wszechstronnie pracę organizmu.

Eligiusz Kozłowski z Olsztyna - znawca człowieka i ziół